Koleno

Kvůli Kolenu nebude možné hned tak jmenovat nového premiéra. Musí to být důstojný akt, což Koleno nedovoluje, dokud se vozí na vozíku nebo opírá o berle.

Zda bude mít země politickou vládu před koncem roku, nebo kdy vůbec, závisí na stavu Kolene. 

Kvůli Kolenu se také ruší zahraniční cesty. Ač si leckdo může zlomyslně pomyslet, že se tak země vyhne dalším ostudám, přece jen je škoda, že majitel Kolene nebude moci svými bonmoty, státnickými kvalitami a nějakým oblíbeným, prý zaručeně židovským vtipem přispět k rozvoji našich vztahů Rumunskem a Srbskem, či ohromit Evropský parlament. 

Jak se Koleno do stavu, který paralyzuje chod země a mezinárodní vztahy, vůbec dostalo?

První oficiální verze zněla, že Koleno narazilo do zdi poté, co jeho majitel zakopl o koberec, který shrnul majitelův pes.

Majitel Kolene teď tuto ale verzi pozměnil. Koleno prý narazilo do skříně! 

Možná si majitel Kolene spletl dveře od záchodu se skříní, nebo zakopl o nějakého pučistu, popřípadě demižón slivovice, čert ví. Jisté je, že se Koleno zranilo, a čím déle bude zraněné, tím déle nám bude vládnout vláda přátel majitele Kolene.

Ke sledování Kolene bylo aktivováno konsilium. Jeho předseda se ke stavu Kolene pravidelně vyjadřuje. Občas z něj přitom vyklouzne, že se konsiliu ne zcela daří přesvědčit majitele Kolene, aby přestal pít. Pije prý méně, ale pije.

Hrozí tedy, že znovu upadne, a vláda vzešlá z voleb si bude muset na jmenování zase počkat. Jde totiž o důstojnost. Skutečně velcí lidé prý po sobě zanechávají důstojné brázdy, ne nějaké nedůstojné rýhy v písku.

To dává smysl. Bylo by opravdu nedůstojné, kdyby jmenování vlády vypadalo jako viróza. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..